remove_red_eye 5988
favorite_border 0
share

Body chief – nasza opinia

Body Chief to jeden z najbardziej znanych catering dietetycznych w Polsce. Nic zatem dziwnego, że postanowiliśmy go spróbować.


Menu 1500 kcal, 5 posiłków:

Śniadanie Kanapka z pastą z pomidorów i orzechów z warzywami.
II Śniadanie Waniliowa kaszka manna z malinami i płatkami migdałów.
Obiad Curry z cieciorką, batatami i warzywami z brązowym ryżem.
Przekąska Pełnoziarnista tarta z gruszką.
Kolacja Sałatka z serem feta, burakami i pestkami dyni i rukolą w sosie balsamicznym.

 

 


Śniadanie:
Kanapka z pastą z pomidorów i orzechów z warzywami.

Śniadanie choć bardzo proste w wykonaniu, jak na catering dietetyczny, to jednak smak był naprawdę dobry. Pasta z suszonych pomidorów dobrze komponowała się z pieczywem i świeżym chrupiącym ogórkiem. Pieczywo smakowało jak zakupione tego samego dnia w piekarni. Cały posiłek był odpowiedniej wielkości.

Smak: 4/6
Wygląd dania: 3,5/6
Składniki: 4/6
Wielkość porcji: odpowiednia
Ocena ogólna: 4/6

 

II Śniadanie:

Waniliowa kaszka manna z malinami i płatkami migdałów.

Kasza była delikatna, a po mimo użytych owoców nie był wyczuwalny smak słodki. Cały posiłek był stosunkowo smaczny jednak zabrakło nam tutaj większej ilości owoców i innych dodatków, które poprawiłyby smak potrawy.

Smak: 4,5/6
Wygląd dania: 4,5/6
Składniki: 4,5/6
Wielkość porcji: odpowiednia
Ocena ogólna: 4,5/6

 

Obiad:
Curry z cieciorką, batatami i warzywami z brązowym ryżem.

Obiad z rodem z Indii. W smaku było czuć, że curry nie jest gotową mieszanką przypraw „curry”. Posiłek był naprawdę dobry i stanowił dobrą alternatywę dla mięsa.

Smak: 4/6
Wygląd dania: 3,5/6
Składniki: 4/6
Wielkość porcji: odpowiednia
Ocena ogólna: 4

 

Przekąska:
Pełnoziarnista tarta z gruszką.
Tarta przypomniała nam czym jest tradycyjna kuchnia. Jej smak zawsze jest nie zastąpiony. Tarta była krucha i smaczna, a swoją słodycz zawdzięczała dojrzałej gruszce. Wielkość porcji była zdecydowania za mała, żeby zaspokoić głód do wieczornej kolacji.

Smak: 4,5/6
Wygląd dania: 2/6
Składniki: 3/6
Wielkość porcji: Odpowiednia
Ocena ogólna: 3,5

 

Kolacja:
Sałatka z serem feta, burakami i pestkami dyni i rukolą w sosie balsamicznym.

Kolacja najbardziej przypadła nam do gustu. Burak i ser feta były pokrojone w kostkę co ułatwiało konsumpcję. Sos dobrze komponował się z pozostałymi składnikami.

Smak: 4,5
Wygląd dania: 4,5/6
Składniki: 5/6
Wielkość porcji: Odpowiednia
Ocena ogólna: 5

 

Opinia dietetyk:
” Dieta jest bardzo uboga w warzywa i owoce. Produkty te powinny stanowić połowę spożywanej żywności w ciągu dnia, tymczasem występowały w formie dodatków do posiłków. Brakuje również pełnoziarnistych zbóż – jedynie pieczywo na śniadanie, możemy do takich zaliczyć. Widoczną zaletą jest występowanie dwóch zalecanych porcji produktów mlecznych. Stanowią one również źródło białka, podobnie jak soczewica zaserwowana na obiad. W diecie pojawiły się również zdrowe tłuszcze w postaci orzechów i pestek dyni. Cała dieta jest zróżnicowana jednak twórcy diety powinni zwrócić uwagę na dobór lepszy składników.

 

Dostawa, torby, opakowania i etykiety

Posiłki przyszyły na czas, torba była trochę pognieciona jednak ze względu na transport jest to zrozumiałe. Otrzymaliśmy dwa opakowania w 90% ekologiczne (na II śniadanie i podwieczorek) oraz 3 opakowania z tworzywa sztucznego. Było to dla nas małym zaskoczeniem bo zgodnie z tym co odczytaliśmy na stronie, to wszystkie posiłki miały być spakowane w opakowania ekologiczne. Etykiety były czytelne i estetycznie przygotowane. Każde pudełko było oklejone etykietą w lewym dolnym rogu. Znalazły się na niej makroskładniki, wraz z wartością energetyczną. Jedyne czego zabrało to zalecanej formy spożycia posiłku, na ciepło czy na zimno?

 

Podsumowanie

Posiłki są dobrej jakości, dieta jest zróżnicowana i smaczna. Jeżeli komuś zależy na diecie bogatej w warzywa i owoce, to niestety będzie zawiedziony, ze względu na małą ich ilość. Natomiast jeżeli ktoś szuka dobrego smaku, ciekawych posiłków i chciałby przy tym schudnąć to z czystym sumieniem możemy polecić catering dietetyczny Body Chief.

NASZA OCENA: 4,5/6

 

 

 

Zostaw komentarz

message
email
person