remove_red_eye 2086
favorite_border 0
share

Slim Diet – nasza opinia

Obecnie rynek jest już przesycony cateringami dietetycznymi oferującymi diety na wszystko i dla wszystkich, dlatego postanowiliśmy pomóc Wam w podjęciu tak ważnej decyzji jaką jest wybór odpowiedniej dla siebie diety. W cateringu SlimDieta naszą uwagę zwróciły pysznie wyglądające posiłki przy jednocześnie niskich cenach. Lubimy konfrontować smaki i jakość z ceną, dlatego zdecydowaliśmy się zrecenzować właśnie SlimDietę.

 


Menu 1200 kcal, 5 posiłków:

Śniadanie Pasta twarogowo-paprykowa, pieczywo żytnie na zakwasie
Przekąska Mango Lassi z kardamonem i jagodami goji
Obiad Pieczone udko BBQ z ryżem dzikim i parboiled, pieczonym batatem i bakłażanem, dip pomidorowo-ziołowy z warzywami.
Podwieczorek Garść truskawek z nektarynką.
Kolacja Wiosenna sałatka pełna kolorowych warzyw z szynką szwarcwaldzką, posypana parmezanem, sos orientalny.

 

Śniadanie:

Pasta twarogowo-paprykowa, pieczywo żytnie na zakwasie

Pasty często serwowane są przez wiele cateringów dietetycznych, jednak ich prawdziwie dobrym smakiem mogą pochwalić się tylko nieliczne z nich. Do jednych z nich po naszym teście, zaliczyliśmy również catering Slimdietsa. Pasta którą otrzymaliśmy była dla podniebienia przyjemnie puszysta i cechowała się intensywnym śmietankowo-paprykowym smakiem. W paście widoczne były drobne kawałki papryki co świadczyło o tym, że do jej produkcji zostały użyte całe warzywa. Kromki chleba były świeże i sprężyste co jest cechą charakterystyczną dla pieczywa na zakwasie. Warzywa natomiast, były soczyste, świeże i chrupkie. Tak dobrane składniki stanowią dobrą propozycję śniadania.

Smak: 5/6
Wygląd dania: 5/6
Składniki: 5/6
Wielkość porcji: odpowiednia
Ocena ogólna: 5/6

 

Przekąska:

Mango Lassi z kardamonem i jagodami goji

Po wytrawnym śniadaniu z chęcią spróbowaliśmy najpopularniejszego indyjskiego z napoi – Mango Lasii. Uważamy, że jest to świetne rozwiązanie na gorące dni, które teraz nam towarzyszą. Mango lassi było orzeźwiające i delikatnie słodkie. Na duży plus zasługuje obecność superfoods – jagód goji, których nie spodziewaliśmy się, ze względu na niską cenę całego zestawu posiłków. Przekąskę oceniamy zatem bardzo dobrze.


Smak: 5/6
Wygląd dania: 4,5/6
Składniki: 5/6
Wielkość porcji: odpowiednia
Ocena ogólna: 5/6

 

Obiad:

Pieczone udko BBQ z ryżem dzikim i parboiled, pieczonym batatem i bakłażanem, dip pomidorowo-ziołowy z warzywami.

Obiad był bardzo smaczny, skórka kurczaka lśniła od marynaty BBQ, której smak było czuć również w wierzchnich warstwach mięsa. Bakłażan oraz batat były odpowiednio upieczone, a całość świetnie komponowała się z dipem pomidorowo-ziołowym. Warzyw mogłoby być więcej, ale z drugiej strony zalecaną dzienną porcję warzyw i owoców dostarczały pozostałe posiłki. Cały posiłek oceniamy jako dobry z małym pluskiem.

Smak: 5/6
Wygląd dania: 4/6
Składniki: 4,5/6
Wielkość porcji: odpowiednia
Ocena ogólna: 4,5

 

Podwieczorek:

Garść truskawek z nektarynką.

Według zaleceń Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej, każdego dnia należy spożywać 5 porcji warzyw i owoców. Garść truskawek oraz nektarynka to już dwie porcje z wymaganych pięciu. Świeże, nieprzetworzone owoce stanowią świetną pełną witamin przekąskę. Zaserwowane owoce były jędrne i soczyste.

 


 

Smak: 5/6
Wygląd dania: 5/6
Składniki: 5/6
Wielkość porcji: Odpowiednia
Ocena ogólna: 5

 

Kolacja:

Wiosenna sałatka pełna kolorowych warzyw z szynką szwarcwaldzką, posypana parmezanem, sos orientalny.

Nie sztuką jest przyrządzić sałatkę, sztuką jest przyrządzić smaczną i jednocześnie różnorodną sałatę. Tutaj kucharze Slimdiety pokazali, pełną różnorodność składników i bogactwo smaków. Odważne połączone składniki okazały się strzałem w dziesiątkę dla naszego podniebienia.

Smak: 6/6
Wygląd dania: 5/6
Składniki: 5,5/6
Wielkość porcji: Odpowiednia
Ocena ogólna: 5,5

 

Opinia dietetyk:” W każdym z pięciu posiłków znajdują się warzywa i/lub owoce dzięki czemu dieta dostarcza dużo witamin i składników bioaktywnych. W posiłkach nie brakuje również pełnowartościowego źródła białka jakie stanowi mięso i przetwory mleczne – te drugie dostarczają również wapnia, niezbędnego do zachowania zdrowych i mocnych kości. Należy zwrócić uwagę na dużą różnorodność składników, które dostarczają wszystkich niezbędnych składników odżywczych. W diecie zabrakło jednak nasion strączkowych i orzechów. Niemniej jednak poza tymi brakami dieta jest bardzo dobrze zbilansowana i pełnowartościowa.

 

Podsumowanie

Slimdieta to bardzo dobry wybór zarówno dla smakoszy, jak i dla osób chcących zachować smukłą sylwetkę. Warto podkreślić korzystny stosunek jakości do ceny, a także dobre zbilansowanie posiłków. Każdy. Oferowane posiłki pomimo niskiej kaloryczności były sycące, a przy tym bardzo smaczne.

NASZA OCENA: 5/6

Zostaw komentarz

message
email
person