remove_red_eye 2549
favorite_border 0
share

Loveat Catering – nasza opinia

Wszyscy kochamy smacznie jeść, jedzenie sprawia nam dużo przyjemności szczególnie wtedy gdy efektem jest osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Dzisiaj przetestujemy kolejnych miłośników dietetycznego jedzenia LOVEat, ale czy równie smacznych jak i dietetycznych? przekonajmy się.


Koszt: 49 zł
Menu 1500 kcal, 5 posiłków:

Śniadanie Pikantne placuszki dyniowo-paprykowe z rukolowym serkiem Ok. 375 kcal
II śniadanie Owsianka z gruszką i sosem czekoladowym Ok. 225 kcal
Obiad Łosoś BBQ z brązowym ryżem i salsą z kukurydzy, pomidora i ogórka Ok. 375 kcal
Podwieczorek Manna z owocami leśnymi i siemieniem lnianym Ok. 225 kcal
Kolacja Sałatka z kaszy gryczanej z wędzonym twarogiem i sosem miodowo-musztardowym Ok. 300 kcal

 

Śniadanie:
Pikantne placuszki dyniowo-paprykowe z rukolowym serkiem
Placuszki były miękkie, lekko pikantne, a dodatek wytrawnego serka dodawał im delikatnej goryczki. Całość była smaczna jednak za mało sycąca jak na śniadanie. Posiłek stosunkowo różnorodny jednak zabrakło nam w dodatku produktów pełnoziarnistych, które zawsze dodają energii na początek dnia przed pracą.

Smak: 4/6
Wygląd dania: 4/6
Składniki: 4/6
Wielkość porcji: za mała
Ocena ogólna: 4/6

 

II Śniadanie:
Owsianka z gruszką i sosem czekoladowym
W owsiance wyraźnie było czuć słodki smak gruszki natomiast słodycz sosu czekoladowego była jedynie lekko wyczuwalna. Płatki owsiane były odpowiednie ugotowane. Nasz drugi posiłek choć wyglądem nas nie zachwycił to był smaczny.

Smak: 4/6
Wygląd dania: 3/6
Składniki: 3,5/6
Wielkość porcji: za duża
Ocena ogólna: 3,5/6

 

Obiad:
Łosoś BBQ z brązowym ryżem i salsą z kukurydzy, pomidora i ogórka
Łosoś to uwielbiana przez nas ryba, jednak forma w której został podany nie do końca zachęcała do spróbowania posiłku. Pomysł umieszczenia łososia w ryżu wydaje nam się chybiony, tak samo jak smak, który był słabo wyczuwalny. Ryba musiała być za długo pieczona przez co była najzwyczajniej sucha, a zamknięcie jej razem w jednym pudełku z ryżem na pewno nie pomogło zachować jej odpowiedniej soczystości. Określenie „BBQ” w żaden sposób nie przekładało się na smak łososia, ponieważ smak ten nie był wyczuwalny.          W sałatce natomiast, która była do obiadu dominował trudny do zidentyfikowania smak który określiliśmy jako sztuczny. Niemniej jednak zdecydowanym plusem jest różnorodność składników w tym daniu – kolorowe warzywa, ryż i zdrowa ryba. Cały posiłek jak na obiad był trochę za mały. Gdybyśmy odlali wodę z salsy to cały obiad ważyłby nie więcej niż II śniadanie.


Smak: 2,5/6
Wygląd dania: 2/6
Składniki: 4,5/6
Wielkość porcji: za mała
Ocena ogólna: 3

 

Podwieczorek:
Manna z owocami leśnymi i siemieniem lnianym
Podwieczorek miał formę zdrowego deseru, który był bardzo smaczny. Połączenie kaszy manny z owocami leśnymi przypomniały czasy dzieciństwa w których to kaszki jedliśmy na potęgę. Danie prezentowało się ładnie.


Smak: 4,5/6
Wygląd dania: 4/6
Składniki: 4,5/6
Wielkość porcji: Odpowiednia
Ocena ogólna: 4,5

 

Kolacja:
Sałatka z kaszy gryczanej z wędzonym twarogiem i sosem miodowo-musztardowym
Całe danie wyglądało bardzo chaotycznie dlatego obawialiśmy się o jego smak. Danie okazało się się, że czymś nowym dla naszych kubków smakowych, a przy tym i naprawdę smacznym. Kolacja tak jak pozostałe inne posiłki była świeża. Warzywa były jędrne i chrupiące, kasza odpowiednio ugotowana.

Smak: 4,5/6
Wygląd dania: 3/6
Składniki: 5/6
Wielkość porcji: Odpowiednia
Ocena ogólna: 4,5

 

Opinia dietetyk:” W każdym z prezentowanych posiłków występują warzywa lub owoce, łącznie w ilości zgodnej z zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia. Wśród produktów zbożowych jest duża różnorodność – płatki owsiane, kasza manna, kasza gryczana i ryż biały. Ten ostatni produkt lepiej byłoby zastąpić ryżem naturalnym, jaśminowym lub dzikim, a wspomnianą kaszę manne kaszą jaglaną. Źródłem białka są produkty pochodzenia zwierzęcego – ryby i produkty mleczne. Brakuje jednak roślinnych substytutów białka czyli nasion roślin strączkowych. Zdrowe tłuszcze dostarczane są wraz z rybą i siemieniem lnianym. W diecie są produkty mleczne stanowiące źródło wapnia niezbędnego do budowania i utrzymania odpowiedniej masy kostnej. Brakuje jednak orzechów i ziół. Całościowo dieta prezentuje się dobrze. Niemniej jednak w diecie redukcyjnej należy ograniczyć spożycie cukrów prostych. Obie przekąski są za słodkie i cechuje je wysoki indeksie glikemicznym co sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Z dietetycznego punktu widzenia najlepiej prezentuje się kolacja ze względu na odpowiedni dobór produktów i bogactwo dostarczanych przez nie składników odżywczych. Dodatkowo posiłek ten w odróżnieniu od II śniadania i podwieczorka jest dobrze zbilansowany. Objętość głównych posiłków (śniadanie, obiad, kolacja) jest trochę za mała.

Dostawa, torby, opakowania i etykiety

Paczka z jedzeniem czekała na nas już pod drzwiami, trochę wygnieciona, ale pudełka z jedzeniem nie były w żaden sposób uszkodzone. Ździwiła nas jednak róznorodność pudełek w których otrzymaliśmy posiłki – przekąski w białych, śniadanie, obiad i kolacja w czarnych, a sałatka w przezroczystym pudełku. Do zestawu posiłów były dołączone serwetki i plastikowe sztućce. Na etytkietach znalazły się wszystkie najważniejsze informacje, łącznie z kalorycznością poszcególnych posiłków i formą spożycia – na zimno czy na ciepło.

 

Podsumowanie
Osoby dla których ważny jest wygląd i estetyka dań, po zamówieniu cateringu dietetycznego Loveat, mogą być zawiedzione ponieważ pod tym względem posiłki prezentowały się poprawnie. Szczególnie w przypadku obiadu i kolacji, które raczej hamowały niż pobudzały apetyt. Jednak nie zawsze to co złoto to się świeci i tak najważniejsze dla nas kryterium czyli smak oceniliśmy na dobry, tak samo jak dobór składników do potraw. Najlepiej całodniowa dieta prezentowały się pod względem dietetycznym, spełniając wiele zaleceń Instytutu Żywności i Żywienia.
Catering dietetyczny Loveat serwuje smaczne i pomysłowe posiłki. Polecamy osobom dla których ważna jest wartość odżywcza, a walory sensoryczne stawiają na drugim planie.

NASZA OCENA: 4/6

Zostaw komentarz

message
email
person